середу, 31 жовтня 2012 р.

А ви це знали?


Історія пошукових систем

Пошукові системи виникли тоді, коли слів, записаних на мові гіпертекстової розмітки, стало забагато, а відшукати потрібне стало непросто.
Перша пошукова система називалась «Aliweb» (запущена у 1993 році), існує вона і досі, але має дуже низьку популярність. Другою пошуковою системою стала відома «Yahoo!», створена 1994 року.
Яким же методом скористались засновники пошукових систем? Ви не повірите, але це метод пошуку літератури в бібліотеках! Спочатку це були тематичні каталоги з категоріями, де були списки певних сайтів. Користувач просто знаходив категорію, що його цікавила і отримував список сайтів, присвячених їй. Спочатку все працювало дуже добре і налагоджено, до того часу, коли сайтів не стало забагато, і пошук не ускладнився. Відповідно збільшувалась і кількість рубрик, з’являлись підрубрики.
Потім почали з’являтись «пошукові вказівники» (діяли за принципом «питання-відповідь»). Але розібратись в результатах пошуку серед 100 і більше найменувань, які з’являлись в результаті відповіді, теж було непросто. Тож вибір кількох корисних і доречних посилань з купи непотрібних – став головною задачею пошукового ринку на той час.
Майже всі пошукові системи тоді проробляли 4-етапну роботу: індексування інформації, занесення її в базу даних, розрізання сторінок на слова-складові. Тож, точність результату залежала від конкретності запиту, який ставила людина, а також співпадіння запиту і слова-складової. Першими видавались ті сторінки, що мали більшу пошукову вагу, точність пошукової фрази, свіжу дату оновлення. Тож відбувалось ранжування результатів пошуку.
Тепер пошукові системи відрізняються одна від одної власне механізмами ранжування. На результати пошуку системи впливає близько 200-300 чинників, які добре приховуються від конкурентів.

Рейтинг популярних пошукових систем








Немає коментарів:

Дописати коментар